TOK FM

A A A
Radio TOK FM - "Pierwsze Radio Informacyjne" - jest stacją w formacie "news & talk", opiniotwórczym radiem "mówionym" - słowo stanowi około 90% programu. Nadaje w 22 miastach w Polsce - w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wlkp., Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zduńskiej Woli - oraz w internecie.

Na antenie stacji można usłyszeć m.in. co 20 minut informacje Radia TOK FM oraz programy publicystyczne i magazyny tematyczne, a w nich - wielu znanych i lubianych polskich dziennikarzy i specjalistów z różnych dziedzin: ekonomii, polityki, kultury czy nauk społecznych; m.in. Jacek Żakowski, Joanna Solska, Daniel Passent, Dominika Wielowieyska, Tomasz Sekielski, Anda Rottenberg, Jan Wróbel, Mikołaj Lizut i Tomasz Raczek. Stacja podejmuje ciekawe i odważne tematy, a jej informacyjny charakter podkreśla hasło pozycjonujące - "TOK FM - posłuchaj, aby zrozumieć". Muzyka grana na antenie jest tłem dla słowa - to głównie utwory z gatunków: mainstream jazz, funky, soul i folk.

Program stacji adresowany jest do słuchaczy szukających rzetelnej, wyczerpującej informacji o Polsce i świecie oraz zainteresowanych pogłębianiem tej wiedzy poprzez publicystykę najwyższej próby. Odbiorcy TOK FM to mieszkańcy dużych miast, z wyższym i średnim wykształceniem, aktywnie uczestniczący w życiu politycznym, gospodarczym i kulturalnym kraju, o wysokim statusie materialnym - menedżerowie, właściciele firm, przedstawiciele wolnych zawodów, inteligencja - liderzy opinii.

Stacja działa na polskim rynku od 1998 r., a od 2003 r. - w formule "Pierwsze Radio Informacyjne". Potwierdzeniem silnej pozycji Radia TOK FM jest uznanie w postaci wysokich miejsc w rankingach cytowań i rozpoznawalności marki.

W styczniu 2010 r. Agora uruchomiła portal informacyjny Tokfm.pl, który zastąpił istniejącą stronę Radia TOK FM i otworzył nowy etap funkcjonowania marki TOK FM w internecie. Portal oferuje przede wszystkim własne materiały informacyjne: polityczne, biznesowe, sportowe, kulturalne i rozrywkowe, jak również wybór najciekawszych informacji z innych mediów. Treści, przygotowywane przez dziennikarzy multimedialnego newsroomu Radia TOK FM i portalu Gazeta.pl, to m.in.: informacje z ostatniej chwili, autorskie materiały reporterskie, blogi oraz relacje wideo i audio.www.tok.fm