Patronaty i działania pro bono

A A A
Sieć kin Helios patronuje wydarzeniom filmowym, festiwalom i lokalnym przeglądom filmów, a także wydarzeniom i premierom muzycznym, jak koncert zespołu Queen z Adamem Lambertem, występ grupy The Australian Pink Floyd Show czy festiwal Tauron Nowa Muzyka.

Z myślą o promowaniu nowych filmów i zapewnieniu dodatkowych atrakcji dla widzów, kina Helios organizują liczne konkursy dla widzów, np. konkursy plastyczne dla dzieci czy telefoniczne quizy z pytaniami poświęconymi filmom. Nagrodami w zabawach są np. gadżety filmowe, wejściówki na seanse oraz zaproszenia na imprezy.

Kina grupy Helios wspierają również lokalne kampanie i akcje charytatywne związane m.in. z pomocą osobom chorym i ubogim, przeciwdziałające uzależnieniom czy promujące bezpieczeństwo na drodze.

Grupa Helios prowadzi też własne działania społeczne - np. w maju i czerwcu 2010, w związku z Dniem Dziecka, zachęcała widzów do pomocy oddziałom dziecięcym w szpitalach i domom małego dziecka. Podczas akcji "Podziel się swoimi zabawkami z dziećmi, którym ich naprawdę brakuje!". widzowie, którzy przynosili do kin zabawki, otrzymywali prezent i zniżkę na zakup biletu.