Helios S.A.

A A A
Helios S.A. powstał w 1993 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi własnej sieci kin i udanym przejęciom, m.in. nabytej w 2007 r. sieci 5 kin Kinoplex zlokalizowanych w Gdańsku, Bielsku Białej, Warszawie, Opolu i Kielcach, spółka stworzyła ogólnopolską sieć kinową, w skład której wchodzą 44 obiekty w całej Polsce1. Od 31 sierpnia 2010 r. posiadaczem większościowego pakietu akcji spółki jest Agora SA.

W kinach Heliosa znajduje się 241 ekranów kinowych i ponad 49 tys. miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach średniej wielkości - poniżej 250 tys. mieszkańców - i w tym segmencie jest liderem. Kina sieci Helios są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu.

Większość obiektów kinowych sieci Helios została uruchomiona w latach 2005 - 2008; to obiekty nowocześnie wyposażone, o estetycznych wnętrzach i ciekawej architekturze. Wysokiej jakości odbiór produkcji filmowych w kinach Heliosa możliwy jest dzięki nowoczesnym systemom audio-wizualnym, m.in. projektorom cyfrowym wyposażonym w technologie kina trójwymiarowego DOLBY 3D oraz umożliwiającym projekcje HFR 48 klatek/sek. Od 2012 roku wszystkie sale kinowe Heliosa są całkowicie wyposażone w cyfrową technologię projekcyjną. Kina w Łodzi, Wrocławiu (Aleja Bielany), Poznaniu i Gdańsku (Metropolia) wyposażone są w innowacyjną technologię Dolby Atmos.

W sieci Helios prezentowane są zarówno najnowsze produkcje filmowe w technologii 2D i 3D, jak i - w niektórych kinach - pozycje kina amatorskiego i studyjnego. Kina sieci Helios w wybranych miastach realizują autorskie programy skierowane do dzieci i młodzieży.

W 2012 r. Helios powołał spółkę NEXT FILM, która zajmuje się dystrybucją filmową. Najważniejszymi tytułami, które NEXT FILM wprowadził do kin są: "Drogówka", "Bogowie", "Ziarno Prawdy", "Karbala", "Król życia", "Jestem mordercą", "Pokot" oraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".

Helios zamierza w najbliższych latach rozwijać działalność na rynku kinowym inwestując w kolejne multipleksy oraz projektory cyfrowe, w tym w technologii 3D.

Informacje o kinach sieci Helios w całej Polsce i ich repertuarze znajdują się na stronie: http://www.helios.pl.

1 stan na 15 grudnia 2017 r.