Aplikacja "Moja Ciąża z eDziecko.pl" dostępna na iOS

19.02.2015
A A A
Komunikat prasowy

Najpopularniejsza polska aplikacja dla przyszłych mam, którą od września 2014 r. pobrano z Google Play ponad 37 tys. razy, jest teraz dostępna na urządzeniach z systemem iOS. "Moja Ciąża z Dziecko.pl" to narzędzie stworzone przez serwis dla rodziców eDziecko.pl, we współpracy z cenionym ginekologiem-położnikiem, doktorem Grzegorzem Południewskim.

- Nasza aplikacja towarzyszy kobietom w ciąży i wspiera je w tym pełnym niepokojów okresie. Z wersji na Androida każdego dnia korzysta 7 tys. użytkowników, dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić narzędzie także na urządzeniach z systemem iOS - tłumaczy Agnieszka Wirtwein-Przerwa, redaktor naczelna serwisu eDziecko.pl. - Tak jak w pierwotnej wersji, integralną częścią aplikacji są praktyczne ciążowe porady przygotowane przez redakcję serwisu eDziecko.pl wraz z doktorem Grzegorzem Południewskim - dodaje. 

"Moja Ciąża z eDziecko.pl" zawiera terminarz, kalkulator wagi, a także kalkulator tygodni ciąży i zestaw porad dopasowanych do każdego etapu oczekiwania na dziecko. Przejrzysta i prosta w obsłudze aplikacja ułatwia rozpoznawanie i interpretowanie charakterystycznych dolegliwości pojawiających się w czasie ciąży, dzięki czemu można się z nią poczuć bezpieczniej i pewniej.

Dzięki możliwości ustawiania powiadomień aplikacja przypomina o zbliżających się wizytach u lekarza i badaniach. "Moja Ciąża z eDziecko.pl" działa także w trybie offline, dając użytkowniczkom stały dostęp do wszystkich jej funkcji.

Aplikację docenili użytkownicy - co miesiąc korzysta z niej aż 25 tys. osób. "Moja Ciąża z Dziecko.pl" jest najpopularniejszą aplikacją w sklepie Google Play w kategorii "Medycyna", otrzymała także nominację w konkursie Mobile Trends Award w kategorii "Aplikacja mobilna - sport i zdrowie".

Aplikację na urządzenia z iOS można pobrać bezpłatnie z App Store. Wersja przeznaczona na system Android jest dostępna od września 2014 r. w Google Playoraz Samsung Galaxy Apps.