Nagrody i wyróżnienia GrandFront 2009 dla tytułów Agory

25.05.2010
A A A
W konkursie GrandFront 2009 na najlepszą okładkę gazety i czasopisma tytuły Agory otrzymały 2 nagrody i 1 wyróżnienie oraz nagrodę specjalną ArtFront.

"Gazeta Wyborcza" zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Gazety ogólnopolskie za okładkę wydania informującego o śmierci Marka Edelmana.

W kategorii Popularne czasopisma kobiece trzecie miejsce przypadło "Poradnikowi Domowemu" za lipcową okładkę, a wyróżnienie - miesięcznikowi "Dziecko" za okładkę listopadowego wydania.

Jury wręczyło też trzy nagrody specjalne ArtFront za szczególne osiągnięcia artystyczne i edytorskie. Jedną z nich otrzymała "Gazeta Wyborcza" za dodatek specjalny poświęcony Leszkowi Kołakowskiemu - za "elegancję typograficzną i promowanie dobrych standardów".

Konkurs organizowany jest przez Izbę Wydawców Prasy i promuje najlepsze rozwiązania w redagowaniu graficznym. Zwycięzców wybierało 29-osobowe jury, w którego skład wchodzą twórcy grafiki prasowej, m.in. dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych oraz fotograficy.

Wyniki ogłoszono podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie. Okładki zakwalifikowane do finału prezentowane będą do 30 maja na wystawie w Zamku Królewskim w Warszawie, a następnie w wybranych salonach sieci Empik. Można też zobaczyć je tutaj.