GrandFront 2008 dla "Gazety Wyborczej" i wyróżnienia dla czasopism Agory

23.04.2009
A A A
Komunikat prasowy

"Gazeta Wyborcza" zdobyła główną nagrodę w kategorii Prasowa Okładka Roku i nagrodę ArtFront w kategorii Gazety Ogólnopolskie w prestiżowym konkursie GrandFront 2008. Izba Wydawców Prasy, organizator konkursu, nagrodziła pierwszą stronę wydania "Gazety", które ukazało się po śmierci Gustawa Holoubka 7 marca 2008 roku. Wyróżnienia w kategorii Popularne Czasopisma Kobiece zdobyły też czasopisma Agory: "Poradnik Domowy" i "Dziecko".

"Gazeta" została wyróżniona w konkursie GrandFront już po raz 16. Autorem zdjęcia wykorzystanego w nagrodzonym projekcie jest Maciej Zienkiewicz, a kreację przygotował dyrektor artystyczny "Gazety" Maciej Kałkus z zespołem.

Wyróżnienia w konkursie GrandFront 2008 otrzymały też: okładka lutowego wydania "Poradnika Domowego" autorstwa Andrzeja Przygodzkiego oraz okładka styczniowego numeru miesięcznika "Dziecko", której autorką jest Marta Staniszewska.

GrandFront 2008 to już siódma edycja konkursu Izby Wydawców Prasy, nad którym patronat objął minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Do konkursu zgłoszono 369 prac.