Nagrody dla Agory za wspieranie integracji

04.12.2008
A A A
Komunikat prasowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji przyznało AMS medal Przyjaciel Integracji za działania aktywizujące osoby niepełnosprawne poprzez sport i pracę. Podczas Wielkiej Gali Integracji ogłoszono też wyniki konkursu "Oczy otwarte", w którym nagrodzone zostały dziennikarki "Gazety Wyborczej" i "Poradnika Domowego".

W uzasadnieniu przyznania medalu AMS podkreślano, że od początku działalności firma wspiera niepełnosprawnych pracowników. Jest ich ponad 130 (stanowią blisko połowę zatrudnionych w AMS osób) i są wśród nich także paraolimpijczycy - szermierze, którzy zdobywali medale m.in. na paraolimpiadzie w Atenach w 2004 roku, Mistrzostwach Świata w Turynie w 2006 roku czy na Mistrzostwach Europy w Warszawie w 2007 roku.

- Nasze motto brzmi: "To co robimy to nie tylko biznes". Dlatego nie tylko aktywnie wspieramy różne inicjatywy społeczne ale też inicjujemy własne programy społeczne, takie jak "AMS dla Integracji" - mówił prezes AMS Piotr Parnowski, odbierając nagrodę podczas uroczystej Wielkiej Gali Integracji w Sali Kongresowej, 3 grudnia. - Na własnym przykładzie chcemy zachęcać innych do działania. Tak właśnie rozumiemy ideę integracji.

Obok AMS, medale Przyjaciel Integracji odebrali także: Rick Todd, ambasador Wielkiej Brytanii oraz fotograf Chris Nidenthal.

Podczas Wielkiej Gali Integracji przedstawione zostały również wyniki konkursu dziennikarskiego "Oczy otwarte", w którym wyróżniane są artykuły, audycje radiowe i programy telewizyjne poruszające problematykę osób niepełnosprawnych i promujące pozytywne postawy dotyczące integracji. Konkurs został zorganizowany już po raz ósmy przez Philip Morris Polska SA i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Grand Prix otrzymał Bartłomiej Skrzyński z TVP1. Pierwsza i druga nagroda w kategorii "Prasa" przypadły dziennikarkom z mediów Agory: nagrodzono Agnieszkę Domanowską z "Gazety Wyborczej" Białystok za tekst "Modlę się jak za swoje" oraz Małgorzatę Fąfrowicz - Szamocką z "Poradnika Domowego" za artykuł "Normalna miłość".

Wielka Gala Integracji organizowana jest co roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego właśnie 3 grudnia.