Poligrafia

A A A
Grupa Agory jest właścicielem trzech drukarni offsetowych w Warszawie, Tychach i Pile wyposażonych w maszyny drukarskie KBA Colora pracujące w 3 sekcjach. Każda z sekcji, w standardowej produkcji, pozwala na druk 70 tys. egzemplarzy "Gazety" o objętości maksymalnej do 160 stron A3 w pełnym kolorze na godzinę. Dodatkowo w drukarniach w Pile i w Warszawie zainstalowane są maszyny do druku heatsetowego. W Pile jest to maszyna M600, a w Warszawie Lithoman IV 48. Pozwalają one na wysokowydajny druk na ulepszonych papierach, klas SC i LWC.

Przygotowalnie wykorzystują automatyczne urządzenia CTP firmy Kodak.

System ekspedycji i introligatorni drukarni Agory jest zaopatrzony w linie transportowe i układarki strumienia gazet firmy Ferag współpracujące z automatycznymi wiązarkami firmy SSB. W każdej drukarni zainstalowane są również linie do wkładkowania typu MSD firmy FERAG, system trójnoży typu SNT oraz bębny zbierająco-szyjące SHT firmy FERAG. Urządzenia do automatycznego wkładkowania zwiększają możliwości uzupełniania "Gazety" o kolejne dodatki oraz wkładki reklamowe, a możliwości technologiczne drukarni pozwalają na realizowanie niestandardowych form reklamy, takich jak kalki czy memosticki.

Szybki i efektywny proces produkcji umożliwia niezależna, zamknięta sieć WAN (długość ok. 4300 km) łącząca redakcje, biura ogłoszeń i drukarnie w całej Polsce. Transmisja danych odbywa się za pomocą światłowodów, łącz dzierżawionych i internetu. Dzięki temu materiały do druku - teksty i ogłoszenia - błyskawicznie trafiają do drukarni.

Wszelkie zapytania dotyczące możliwości druku w naszych drukarniach prosimy kierować na adres ofertadruk@agora.pl

Poligrafia - serwisy internetowe