Fotoreporterzy "Gazety" nagrodzeni w konkursie BZ WBK Press Foto 2011

13.06.2011
A A A
Komunikat prasowy

Adam Kozak i Franciszek Mazur otrzymali nagrody, a Damian Kramski - wyróżnienie w siódmej edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Gratulujemy!

Zdjęcie Adama Kozaka przedstawiające prof. Jana Ekiera wygrało w kategorii Portret (zdjęcie pojedyncze). W tej samej kategorii jury wyróżniło Damiana Kramskiego za portret Doroty Nieznalskiej wykonany na terenie Stoczni Gdańskiej. Franciszek Mazur został nagrodzony w kategorii Kultura i sztuka za fotografię z II ogólnopolskiego zlotu fanów Lady Gagi (zdjęcie pojedyncze).

Konkurs BZ WBK Press Foto co roku gromadzi prace setek fotoreporterów, których dzieła możemy na co dzień oglądać w prasie oraz internecie. W tym roku jury konkursu, pod przewodnictwem Cezarego Sokołowskiego z agencji informacyjnej Associated Press, zapoznało się z ponad 8600 zdjęciami i 32 fotokastami, których autorami było 393 zawodowych fotoreporterów.

Autorem Zdjęcia Roku został Jacek Szydłowski z "Dziennika Wschodniego". Łącznie jury konkursu przyznało 44 nagrody i 22 wyróżnienia w ośmiu kategoriach konkursowych. Poza nagrodami jury, w skład którego poza przewodniczącym wchodzili Jan Skarżyński z AFP, Kacper Pempel z agencji Reuters, Andrzej Iwańczuk z Agencji Fotograficznej Reporter oraz Waldemar Kompała z agencji Fotorzepa, w konkursie przyznawane są także dwie nagrody specjalne, fundowane przez Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita".

Laureatów tych nagród poznamy podczas uroczystej gali wręczania nagród, która odbędzie się 21 czerwca w warszawskiej galerii Zachęta. Organizatorem konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2011 jest Bank Zachodni WBK a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita". Galeria - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/5,80294,9752487,Wyniki_konkursu_BZ_WBK_Press_Foto_2011__ZDJECIA_.html?i=10

Agencja Gazeta - serwisy internetowe