Ponad 8,5 miliona zdjęć w zasobach Agencji Gazeta

24.08.2015
A A A
Komunikat prasowy

Już ponad 8,5 milionów unikalnych fotografii dostarczanych codziennie przez niemal 100 fotoreporterów z całej Polski znajduje się w bazie zdjęć Agencji Gazeta. Teraz do jej najnowszych i najciekawszych zasobów dostęp może mieć każdy - wystarczy wejść na stronę AgencjaGazeta.pl .

W zasobach Agencji Gazeta znajdują się fotografie dokumentujące najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata - codzienne, gospodarcze, polityczne, sportowe. Agencja stale tworzy i oferuje szybki, codzienny serwis fotograficzny, a jej archiwum to ponad 8,5 miliona opisanych i skatalogowanych zdjęć. Do fotografów współpracujących z Agencją Gazeta należą m.in. Kuba Atys, Agata Grzybowska, Krzysztof Miller, Michał Mutor czy Albert Zawada. 

- Obecnie zasoby fotograficzne Agencji Gazeta są dostępne dla wszystkich, którzy poszukują fachowej obsługi fotograficznej i dobrych zdjęć. Dotychczasowi klienci agencji mogą korzystać z sekcji dostępnej po zalogowaniu się, a zainteresowani naszą ofertą mają otwarty dostęp do katalogu wybranych zdjęć i mogą szukać odpowiednich dla siebie ujęć - mówi Waldemar Godlewski, kierownik Agencji Gazeta. - Nasi fotoreporterzy są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś wartego uwagi - ostatnio w naszych zbiorach pojawiły się m.in. fotoreportaż Agaty Grzybowskiej pokazujący wojnę na Ukrainie (nagrodzony w konkursie BZ WBK Press Foto), a także portrety: aktora Olafa Lubaszenki i prezesa NBP Marka Belki autorstwa Alberta Zawady czy piosenkarki Gaby Kulki i aktorki Joanny Kulig, wykonane przez Macieja Zienkiewicza. Mamy też w zasobach wyjątkowe materiały, jak choćby zdjęcia archiwalne Tadeusza Rolkego.

 Agencja Gazeta od 26 lat dokumentuje wszystkie ważne wydarzenia w kraju i na świecie. Wielu fotoreporterów Agencji Gazeta to laureaci nagród na prestiżowych konkursach Grand Press Photo i World Press Photo. Zdjęcia jej fotoreporterów zasilają bazę zdjęć Reutera.

Agencja Gazeta zajmuje się profesjonalną fotografią newsową, modową, produktową oraz biznesową. Realizuje fotoreportaże oraz sesje fotograficzne na potrzeby największych portali internetowych, wydawnictw prasowych i książkowych, a także korporacji.

 Agencję Gazeta można śledzić również na Twitterze  - profil agencji, założony zaledwie przed 6 miesiącami, ma już ponad 1100 obserwujących.

Agencja Gazeta - serwisy internetowe