Multimedialność

A A A
"Gazeta Wyborcza" wykorzystuje nowe technologie, aby zapewnić swoim czytelnikom stały, elastyczny i wygodny dostęp do swoich treści, wzmocnić interakcję z odbiorcami i zaoferować im dodatkowe, multimedialne materiały.

W internecie "Gazeta Wyborcza" udostępnia swoje treści w serwisie Wyborcza.pl, na stronie WysokieObcasy.pl związanej ze swoim sobotnim dodatkiem oraz w serwisie ekonomicznym Wyborcza.biz.

Wyborcza.pl to internetowa twarz "Gazety Wyborczej" łącząca merytoryczną wartość tradycyjnego wydania z szybkością i aktualnością internetu. Serwis poszerza ofertę "Gazety" o bieżące komentarze, redakcyjne blogi, interaktywne funkcjonalności i treści multimedialne tworzone przez własny zespół wideo m.in. w nowoczesnym studiu telewizyjnym Agory. Oferuje też aktualne e-wydanie "Gazety" z wersją audio i prowadzi do wszystkich aktywności internetowych "Gazety": serwisów lokalnych, portalu Sport.pl, serwisów rekrutacyjnych i nieruchomości oraz na strony akcji społecznych "Gazety". Stronę tworzy dedykowany zespół redakcyjny zintegrowany z redakcją "Gazety Wyborczej", kierowany przez redaktora naczelnego serwisu, Edwarda Krzemienia.

Serwis WysokieObcasy.pl udostępnia sukcesywnie artykuły z sobotniego magazynu "Gazety Wyborczej" i oferuje nowe treści inspirowane przez czytelniczki i czytelników. Na stronie pojawiają się też materiały multimedialne.

Wyborcza.biz oferuje czytelnikom nowocześnie prezentowane jakościowe treści poświęcone gospodarce - szybkie informacje, komentarze i multimedia. Serwis powstał dzięki połączeniu wiedzy i jakość dziennikarstwa redakcji ekonomicznej "Gazety Wyborczej" z kompetencjami wydawców serwisów biznesowych portalu Gazeta.pl.

Użytkownicy telefonów komórkowych mogą czytać informacje z "Gazety Wyborczej" w swoich telefonach dzięki "lekkiej", mobilnej wersji serwisu Wyborcza.pl, a właściciele iPhonów mogę korzystać z aplikacji "Wyborcza na iPhone'a" i "Wyborcza.biz na iPhone'a".

"Gazeta" oferuje też swoje treści na tabletach firmy Apple. Dzięki aplikacjom "Wyborcza.pl na iPada" i "Wysokie Obcasy Extra na iPada" czytelnicy mogą czytać na tych tabletach teksty i oglądać materiały dodatkowe - m.in. pliki multimedialne i galerie zdjęć. "Wysokie Obcasy Extra" są pierwszym polskim magazynem udostępnionym w wersji na iPada.

"Gazeta Wyborcza" - jako pierwszy dziennik w Polsce - jest również dostępna użytkownikom czytników Kindle. Od grudnia 2011 r. dzięki specjalnej aplikacji mogą oni codziennie otrzymać aktualne wydanie "Gazety" wygodne do czytania i przeglądania. To główna część dziennika z najświeższymi informacjami o wydarzeniach w Polsce i na świecie, a także artykuły z warszawskiego, codziennego dodatku oraz z czwartkowego "Dużego Formatu". W wersji na Kindle'a publikowane są też zdjęcia i infografiki.Wyborcza - serwisy internetowe