Fabryka świętego Mikołaja zebrała we Wrocławiu ponad 200 tys. zł!

09.12.2016
A A A
Komunikat prasowy

Już po raz 13. Fabryka św. Mikołaja działała we Wrocławiu, zbierając pieniądze na wsparcie potrzebujących dzieci. Dzięki charytatywnej akcji wrocławskiej "Gazety Wyborczej" i Fundacji Agory do najuboższych dzieci trafiły świąteczne paczki, a nowy sprzęt do rehabilitacji otrzyma wrocławski ośrodek Fundacji "Krzyś", prowadzący terapię dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem.

Już od 13 lat we Wrocławiu pod koniec roku otwiera się Fabryka św. Mikołaja. Zespół wrocławskiej "Gazety Wyborczej" zbiera pieniądze od sponsorów, aby przygotować prezenty dla tysiąca najbardziej potrzebujących dzieci z Wrocławia i okolic. Akcja wspiera również instytucje, które służą wrocławianom. 

- Fabryka św. Mikołaja to naprawdę wyjątkowa akcja, bo od wielu lat angażuje wrocławskich przedsiębiorców, którzy w ten sposób włączają się w pomaganie lokalnej społeczności. W ciągu 13 lat trwania akcji byliśmy św. Mikołajem dla 13 tysięcy dzieciaków i zebraliśmy 1,7 mln zł dla wrocławskich fundacji - mówi Ilona Byra, wydawca regionalny "Gazety Wyborczej".

W tym roku, dzięki hojności wrocławskich przedsiębiorstw, Fabryce św. Mikołaja udało się zebrać w sumie 208 tys. zł. oraz artykuły szkolne o wartości 12 tys. zł.

Do tegorocznej edycji Fabryki św. Mikołaja przyłączyło się 26 firm. Złotym Sponsorem i Partnerem była firma Profit Development S.A., która bierze udział w akcji od samego początkui wpłaciła w tym roku aż 100 tys. zł. Drugim Złotym Sponsorem był w tym roku Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A., który wpłacił 40 tys. zł.

Podczas 13. Finału Fabryki św. Mikołaja w Kinie Nowe Horyzonty tysiąc dzieci z Wrocławia i okolic, wskazanych przez szkolnych pedagogów, zostało obdarowanych prezentami. Relację można przeczytać na stronie Wrocław.Wyborcza.pl.

Drugim celem tegorocznej akcji było wsparcie ośrodka rehabilitacji dzieci i młodzieży Fundacji "Krzyś", w którym prowadzona jest terapia m.in. dla dzieci z zaburzeniami układu nerwowego, dziecięcym porażeniem mózgowym i autystycznych. Dzięki wsparciu Fabryki św. Mikołaja fundacja poszerzy swoje metody terapeutyczne, a także zakupi nowy sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny.

W tym roku Fabryce św. Mikołaja pomogli:
- Profit Development SA - 100 tys. zł. - Złoty Sponsor i Partner Akcji 
- Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA - 40 tys. zł. - Złoty Sponsor 
- Volvo Polska
- Temar Deweloper SKA 
- Kancelaria Prawna Schampera Dubis, Zając i Wspólnicy sp.k.
- Dom Aukcyjny Dawro  - Titanum Sp. z o.o.
- Fundacja Między Niebem a Ziemią
- Cargill Poland Sp. z o.o.
- Honorowy Konsulat Norwegii we Wrocławiu
- Kancelaria Notarialna RBBM Robert Bronsztejn&Bartosz Masternak s. c.
- Rudy Consulting Sp. z o.o.
- Softlog sp. z o.o. sp. k.
- Archicom Holding sp. z o.o.
- Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości DOSPON
- Artcom Systemy Radiokomunikacyjne 
- hotel Willa Odkrywców
- Kancelaria Adwokacka adw. Agnieszka Kluszczyńska 
- Macków Pracownia Projektowa sp. z o.o.
- Przedsiębiorstwo Handlowe KEY
- Osiński i Syn sp. jawna
- Multi Grupa
- Rafin sp. z o.o. sp. k.
- Szkoła Języka Angielskiego International House
- Alta Linguistic Szkoła Języków Obcych
- Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Fabryka św. Mikołaja to akcja charytatywna wrocławskiej "Gazety Wyborczej". W ciągu 13 lat organizatorzy działań zebrali ponad milion złotych i obdarowali prezentami ponad 13 tys. dzieci. Zebrane fundusze wsparły też m.in. fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci czy Klinikę Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy ul. M. Curie-Skłodowskiej, dla której Fabryka pracowała przez kilka lat z rzędu.

Wyborcza - serwisy internetowe