Bianka Mikołajewska laureatką Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego

20.11.2015
A A A
Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Bianka Mikołajewska otrzymała Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2015. Została nagrodzona za cykl artykułów poświęconych nieprawidłowościom i patologiom systemu SKOK, które zostały opublikowane na łamach "Gazety Wyborczej".

Bianka Mikołajewska od 2013 r. jest dziennikarką "Gazety Wyborczej", a wcześniej przez 13 lat pracowała w redakcji "Polityki". Wielokrotnie była nominowana do nagrody Grand Press, jest laureatką nagrody ekonomicznej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2005), w tym roku otrzymała Nagrodę Specjalną im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby.

Wyróżnieniem uhonorowana została również Justyna Kopińska z "Gazety Wyborczej" za reportaż pt. "Oddział chorych ze strachu" o torturach i przemocy w szpitalu psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim, który opublikowany został w "Dużym Formacie". Pozostałe wyróżnienia otrzymali Joanna Solska ("Polityka") oraz Tomasz Sekielski (TVP 1).

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznawana jest od 2005 roku . Otrzymują ją dziennikarze, którzy zdaniem Kapituły Konkursu, istotnie wpłynęli na świadomość Polaków, odważyli się łamać stereotypy, wykroczyć poza schematy i wejść za kulisy otaczającej nas rzeczywistości.

Wyborcza - serwisy internetowe