Nagroda Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego dla Grzegorza Sroczyńskiego

20.11.2014
A A A
Komunikat prasowy

Grzegorz Sroczyński, dziennikarz "Gazety Wyborczej" odebrał wczoraj, 19 listopada br. Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Otrzymał ją za cykl wywiadów z ojcami założycielami III RP, m.in. z Marcinem Królem , Janem Krzysztofem Bieleckim i Karolem Modzelewskim . które ukazały się na łamach "Magazynu Świątecznego" "Gazety Wyborczej".

Wyróżnienia w konkursie przyznano też autorom "Wyborczej": Justynie Kopińskiej - za reportaż "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?" , opublikowany w "Dużym Formacie" oraz Pawłowi Wilkowiczowi - za opublikowany w "Wyborczej" i serwisie Sport.pl wywiad z Justyną Kowalczyk , w którym opowiedziała o swojej depresji.

W tym roku do nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego wytypowano 12 kandydatur, w tym dwie zbiorowe - dla redakcji "Dużego Formatu", reporterskiego magazynu "Wyborczej", "za promocję najlepszych wzorców w dziedzinie reportażu społecznego, sztuki, wywiadu, publicystyki oraz korespondencji zagranicznej" i dla siedmiorga dziennikarzy, autorów tekstu "Afera podsłuchowa", opublikowanego na łamach "Wprost". Wśród nominowanych byli także: Witold Gadomski i Rafał Stec z "Wyborczej", Wojciech Bojanowski z TVN 24, Bartłomiej Radziejewski z redakcją nowakonfederacja.pl, Magdalena Rigamonti z "Wprost", Joanna Solska z "Polityki" i Stefan Szczepłek z "Rzeczpospolitej".

Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznaje kapituła, w której zasiadają szefowie polskich mediów. Werdykt został ogłoszony 19 listopada br. podczas uroczystości w warszawskiej Zachęcie.

Więcej informacji o nagrodzie - http://www.nagrodawoyciechowskiego.pl/

Wyborcza - serwisy internetowe