Bartosz Hojka

A A A

prezes Zarządu

Bartosz Hojka
Od 12 marca 2014 pełni funkcję prezesa zarządu Agory.
Członek zarządu Spółki od 28 czerwca 2013.

Nadzoruje segmenty Radio i Prasa, pion Sprzedaży Korporacyjnej oraz działy Pracowniczy i Komunikacji Korporacyjnej.

Zasiada w radach nadzorczych Helios S.A., AMS S.A., Yieldbird Sp. z o.o., Goldenline Sp. z o.o. i Stopklatka S.A.

Od 2005 roku członek zarządu i dyrektor zarządzający Grupy Radiowej Agory sp. z o.o. (dalej "GRA") obejmującej Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda oraz Radio TOK FM, którego GRA jest większościowym udziałowcem. Przeprowadził restrukturyzację, która zaowocowała skokową poprawą rentowności segmentu radiowego. Pod jego kierownictwem Radio TOK FM stało się jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. GRA uzyskała w tym czasie 9 nowych koncesji oraz rozwinęła, pod markami Tuba.FM i Tuba.TV, innowacyjną ofertę w internecie - na urządzeniach mobilnych i w SMART TV. Ponadto GRA założyła Doradztwo Mediowe (wcześniej: Radiowe Doradztwo Reklamowe) - lidera rynku pośrednictwa reklamowego w radiu oraz poszerzyła działalność o nowe obszary, m.in. produkcję wideo.

Pracę w Agorze rozpoczął w 1998 roku na stanowisku dyrektora programowego śląskiego radia Karolina; następnie, jako dyrektor programu i promocji wszystkich stacji należących do GRA, był m.in. odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek marki Radio Złote Przeboje.

Od samego początku swojej kariery zawodowej związany z mediami elektronicznymi, m.in. jako redaktor w katowickim radiu TOP oraz w ośrodku regionalnym TVP w Katowicach.

Urodzony w 1974 roku, absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim. Od 2010 roku wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.