Nasze wartości i zasady

A A A
Chcemy realizować wartości, którymi kierowaliśmy się zakładając tę firmę, i którym pozostajemy wierni - prawda, tolerancja, poszanowanie praw człowieka, pomoc potrzebującym. Staramy się je nie tylko propagować na łamach "Gazety Wyborczej" i za pośrednictwem radiostacji i portalu, ale także czynnie wprowadzać w życie. Naszym celem jest zarządzanie spółką w sposób przejrzysty i przewidywalny na wszystkich płaszczyznach naszej działalności.

Wobec naszych czytelników:

- chcemy utrzymać niezależność, ponieważ niezależna prasa jest niezbędnym składnikiem życia publicznego i komunikacji między rządzącymi a rządzonymi, - chcemy, by "Gazeta Wyborcza" mówiła do czytelnika językiem zwykłej ludzkiej przyzwoitości, - pragniemy, by czytelnik, który chce uchronić się przed inwazją nienawiści, mógł w "Gazecie" i jej języku znaleźć sobie azyl, - chcemy, by "Gazeta Wyborcza" była pismem Polski demokratycznej i rozsądnej, ciekawej świata i przedsiębiorczej, tolerancyjnej i otwartej.

Wobec naszych klientów:

- naszym celem jest świadczenie najwyższej jakości usług, z których klient czerpałby satysfakcję, - zależy nam na budowaniu dobrych i długotrwałych kontaktów z klientami, - naczelną zasadą w kontaktach z klientami jest uczciwość i postępowanie zgodne z najwyższymi standardami etyki.

Wobec naszych pracowników chcemy, by Agora była:

- miejscem realizacji ambicji zawodowych, - miejscem, w którym pracownicy są dobrze wynagradzani, najlepsi zaś - bardzo dobrze, - i w związku z tym - atrakcyjnym miejscem pracy.

Wobec naszych akcjonariuszy:

- chcemy budować długoterminową wartość dla akcjonariuszy, - naszą naczelną zasadą jest przejrzystość w relacjach z inwestorami, - dbamy o równy dostęp do informacji o spółce wszystkich akcjonariuszy i inwestorów, - w naszych kontaktach z akcjonariuszami kierujemy się naczelnymi zasadami międzynarodowego corporate governance.