O firmie

A A A
Agora i "Gazeta Wyborcza" powstały przed wyborami do parlamentu w 1989 r. "Gazeta Wyborcza" stała się pierwszym niezależnym dziennikiem w kraju, a Agora wyrosła na jedną z największych i najbardziej znanych spółek medialnych w Polsce. Od 1999 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Największymi przedsięwzięciami Grupy są:

Helios S.A. - operator największej sieci kin w kraju pod względem liczby obiektów i właściciel firmy NEXT FILM, zajmującej się dystrybucją i produkcją filmową;
Spółka zajmuje się również wydawaniem książek oraz albumów muzycznych i filmów na DVD.

Gazeta Wyborcza - najpopularniejsza opiniotwórcza gazeta w Polsce, której treści są dostępne w wersji papierowej, w internecie - Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl oraz na smartfonach, tabletach i czytnikach; to lider transformacji cyfrowej w Polsce z blisko 100 tys. aktywnych płatnych subskrypcji cyfrowych na koniec 2016 r.

AMS - lider na polskim rynku reklamy zewnętrznej;

Agora wydaje również czasopisma, m.in. Avanti, Logo, Cztery Kąty, Kuchnia czy Dziecko;

Serwisy internetowe Agory należą do wiodących pod względem popularności w swoich kategoriach. Wśród kilkudziesięciu marek internetowych spółki znajdują się m.in.: portale Gazeta.pl, Sport.pl, Tokfm.pl i Blox.pl, dostępne online i poprzez aplikacje mobilne; Agora jest obecna na rynku reklamy programmatic poprzez swoją spółkę zależną Yieldbird - jedną z najszybciej rozwijających się na polskim rynku spółek z tego obszaru.

Spółka jest też właścicielem trzech muzycznych marek radiowych stacji lokalnych: Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda, internetowego radia Tuba.FM oraz większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia TOK FM;

Od marca 2014 r. Agora działa na rynku telewizyjnym poprzez kanał Stopklatka TV, uruchomiony wspólnie z Kino Polska TV S.A., a 2 grudnia 2016 r. Agora samodzielnie uruchomiła kanał telewizji naziemnej - METRO.