Nasza siedziba

A A A
Główna siedziba Agory mieści się w Warszawie, przy ul. Czerskiej 8/10. Jest to nowoczesny i funkcjonalny budynek o oryginalnej architekturze. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów z drewna dębowego i cedrowego oraz wewnętrznym ogrodom i zielonym tarasom na zewnątrz, budynek jest przestrzenią sprzyjającą pracy i integracji pracowników. Cała południowa elewacja jest przeszklona - okna w ramach z cedru sięgają od podłogi po sufit, co zapewnia dopływ naturalnego światła.

Wewnętrzny hol budynku pełni kilka funkcji. W ogólnodostępnej części położonej najbliżej ul. Czerskiej mieści się recepcja główna oraz Café Gazeta - kawiarnia i stoisko z prasą oraz książkami dostępne dla klientów, gości i pracowników. W części środkowej znajduje się stołówka dla pracowników, a także osób z sąsiednich firm. Na końcu holu mieści się klub fitness z basenem, odbywają się też kiermasze - np. książek, biżuterii, ceramiki, kosmetyków, etc.

Ogrody wewnątrz budynku rozciągają się na wszystkie piętra, aż po szklany dach atriów. Siedziba Agory to pierwszy budynek w Polsce, w którym zastosowano tak zaawansowany system wentylacji i klimatyzacji. Zarówno zasysanie zużytego powietrza, jak i nawiew świeżego odbywa się przez kratki w podłodze (tam są też schowane wszystkie kable). Dzięki temu cały sufit to beton architektoniczny wprost z szalunków, ozdobiony jedynie białymi żaglami.

W 2016 r. budynek, autorstwa pracowni JEMS Architekci, otrzymał nagrodę główną w kategorii Najlepszy Budynek Komercyjny I Edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w 2016 r.

Zobacz także