Film

Film

Od kilku lat Agora angażuje się w produkcję i dystrybucję filmową. Dotychczas wspierała powstanie 18 filmów, w tym bijących rekordy popularności w kinach tytułów takich jak "Bogowie", "Po prostu przyjaźń" czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach - m.in. wyróżniony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu filmowym w Berlinie "Pokot" Agnieszki Holland czy "Jestem mordercą" - obraz Macieja Pieprzycy wyróżniony Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni i Polskimi Nagrodami Filmowymi Orły w kategoriach aktorskich. Spółka zajmuje się również dystrybucją filmową poprzez firmę NEXT FILM, która do tej pory dystrybuowała prawie 30 tytułów polskich i zagranicznych.

NEXT FILM - dystrybucja filmowa

NEXT FILM

NEXT FILM to spółka dystrybucji filmowej powołana przez Helios S.A. w 2012 r., zajmująca się promocją i dystrybucją polskich filmów.

Produkcja filmowa

Produkcja filmowa

Dotychczas Agora była koproducentem kilkunastu tytułów, a w 2015 r. swoją premierę miała pierwsza samodzielna produkcja filmowa Agory - film Jerzego Zielińskiego "Król życia".