Film i książka

Film i Książka

Od kilku lat Agora rozwija swoją działalność filmową. Spółka jest właścicielem sieci kin Helios - największej w Polsce pod względem liczby multipleksów. Agora jest również zaangażowana w produkcję filmową - dotychczas wspierała powstanie kilkunastu polskich produkcji, a także dystrybucję filmową - za pośrednictwem firmy NEXT FILM, która wprowadziła na ekrany kin już prawie 30 tytułów polskich i zagranicznych. Poprzez Wydawnictwo Agora spółka wydaje książki, albumy muzyczne oraz filmy i seriale na DVD, a także bierze udział w produkcji filmów i gier.

Sieć kin Helios

Helios

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 43 obiektami, posiadającymi łącznie 237 ekranów i ponad 48 tys. miejsc. Sieć skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Trójmieście i Wrocławiu.

Film

Next Film

Od kilku lat Agora angażuje się w produkcję i dystrybucję filmową. Dotychczas wspierała powstanie kilkunastu polskich produkcji, a za pośrednictwem firmy NEXT FILM wprowadziła na ekrany kin już prawie 30 tytułów polskich i zagranicznych.

Wydawnictwo Agora

Projekty specjalne

Muzyka, literatura, wiedza i edukacja oraz film - to dziedziny, w których Agora rozwija swoją działalność związaną z wydawaniem projektów książkowych i kolekcji. Pozycje z bogatej i różnorodnej oferty Wydawnictwa Agora dostępne są w punktach sprzedaży i salonach prasowych na terenie całej Polski, a także w internetowym serwisie Kulturalnysklep.pl.