Odpowiedzialny biznes - aktualności

 • 06-11-2017 13:05

  Stypendium i spotkanie z wybranym mentorem do wygrania w ramach projektu "Jutronauci"

  Organizatorzy projektu "Jutronauci" zachęcają do zgłaszania swoich kandydatur w ramach stypendium "Bilet za horyzont". Wystarczy wybrać jednego z mentorów projektu, napisać parę słów o sobie i przesłać zgłoszenie do piątku, 18 listopada br.

 • 23-10-2017 13:19

  "Rzeczpospolita = rzecz wspólna" - rozpoczyna się osiemnasty konkurs Galerii Plakatu AMS

  Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu, który będzie odpowiedzią na pytanie, jak rozumiemy dobro wspólne.

 • 20-10-2017 17:35

  Agora wydawcą bezpłatnej miejskiej gazety dla Ukraińców we Wrocławiu

  Dziś - w piątek, 20 października br. ukazał się pierwszy numer "Pryvit" - miejskiej gazety skierowanej do Ukraińców żyjących we Wrocławiu. Wśród autorów tekstów są dziennikarze "Gazety Wyborczej".

 • 16-10-2017 14:38

  Europa w oczach kobiet - rusza anglojęzyczny serwis NewsMavens.com

  15 dziennikarek z 12 mediów i przegląd najistotniejszych z perspektywy kobiet artykułów z opiniotwórczych europejskich tytułów - to właśnie NewsMavens.com. Anglojęzyczny serwis z treściami informacyjnymi selekcjonowanymi wyłącznie przez kobiety z europejskich newsroomów ma swoją oficjalną premierę dziś, 16 października br. NewsMavens.com to projekt zainicjowany przez "Wysokie Obcasy" i "Gazetę Wyborczą", stworzony dzięki dofinansowaniu firmy Google w ramach programu Digital News Initiative.

 • 04-10-2017 17:44

  Sprawdź to! Rusza Sonar.Wyborcza.pl

  Dziś, 4 października br. ruszył Sonar - nowoczesny serwis, który pokazuje świat i działania polityków w newsach, liczbach i na wykresach. Sonar to także zobiektywizowane narzędzie dla internautów pozwalające rozwijać ich zainteresowanie konkretnymi tematami lub osobami. Projekt "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl realizowany wspólnie z Laboratorium EE powstał dzięki wsparciu Digital News Initiative firmy Google.

 • 04-10-2017 15:40

  Agora dzięki zespołowi Yieldbird jako pierwszy wydawca w Polsce wdrożyła w serwisach internetowych standard ads.txt*

  Zespół Yieldbird wdrożył w serwisach internetowych Agory standard ads.txt, zapewniając większą transparentność wykorzystania powierzchni reklamowych wydawcy. To odpowiedź na problemy występujące w ekosystemie programmatic, związane z nieuczciwymi praktykami reklamowymi oraz realizacja zaleceń IAB w tym zakresie.

 • 04-10-2017 12:29

  "Krzesła dla Iskierki" - katowicka "Gazeta Wyborcza" zebrała 106 tys. zł dla podopiecznych Fundacji Iskierka

  Jesienią 2016 roku katowicka redakcja "Gazety Wyborczej" zorganizowała "Krzesła dla ISKIERKI". W ramach akcji charytatywnej artyści zmienili krzesła znanych ludzi w dzieła sztuki. Krzesła wylicytowano za 106 tys. zł, a zebrane środki zostały przeznaczone na podopiecznych Fundacji ISKIERKA.

 • 04-10-2017 10:03

  "Matematyka się liczy" - zapraszamy uczniów i szkoły do udziału w konkursie!

  "Gazeta Wyborcza" rozpoczęła kolejną edycję akcji społecznej "Matematyka się liczy". Czy rzeczywiście się liczy? Oczywiście, że tak! Ale czy wiedzą to najmłodsi?

 • 03-10-2017 14:04

  Gazeta.pl po raz trzeci partnerem akcji "Adoptuj pszczołę"

  "Adoptuj pszczołę" to jedna z największych akcji crowdfundingowych w Polsce, dzięki której już po raz piąty tysiące osób będą mogły zaangażować się w pomaganie pszczołom miodnym i dziko żyjącym. Do wirtualnej adopcji pszczół wraz z Greenpeace po raz kolejny zaprosi portal Gazeta.pl - partner akcji.

 • 03-10-2017 13:21

  "Gazeta Wyborcza Poznań" z cyklem Tydzień Seniora

  W poznańskiej "Gazecie Wyborczej" trwa kolejny Tydzień Seniora. Na łamach wydań papierowych i na Poznan.Wyborcza.pl już po raz trzeci ukazuje się cykl tekstów o seniorach i osobach starszych, organizowane są też warsztaty dla seniorów - m.in. kulinarne i fotografii smartfonem.

 • 02-10-2017 17:05

  Nominacje w Plebiscycie MediaTory dla dziennikarzy i autorów "Gazety Wyborczej"

  W 11. edycji Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory w kategoriach: NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR nominowani zostali dziennikarze "Gazety Wyborczej", a zespół BIQdata otrzymał nominację w kategorii InicjaTOR. Ziemowit Szczerek za reportaż "Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową" (Wydawnictwo Agora i Wyd. Czarne) powalczy o nagrodę w kategorii ObserwaTOR.

 • 02-10-2017 11:26

  KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios!

  Widzowie sieci kin Helios w całej Polsce co czwartek na wyjątkowych seansach poznają najnowsze, najczęściej nagradzane i najbardziej cenione przez krytyków polskie filmy w ramach ósmej już edycji cyklu Kultura Dostępna.

 • 02-10-2017 09:39

  Nagroda Nike 2017 dla Cezarego Łazarewicza

  Laureatem 21. edycji Nagrody Nike został Cezary Łazarewicz - za najlepszą książkę roku jury uznało jego reportaż "Żeby nie było śladów". Najważniejsze literackie wyróżnienie w Polsce zostało wręczone podczas finałowej gali w niedzielę, 1 października br. w Warszawie.

 • 22-09-2017 12:52

  "Śląskie bez smogu!" - wspólna akcja "Gazety Wyborczej Katowice" i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

  "Gazeta Wyborcza Katowice" wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego rozpoczynają akcję "Śląskie bez smogu!", która ma na celu wypracowanie sposobów na rozpowszechnianie wśród mieszkańców województwa śląskiego wiedzy o szkodliwości zanieczyszczeń i o uchwale antysmogowej obowiązującej od 1 września br.

 • 22-09-2017 10:26

  Po raz 11. Agrafka Agory - stypendia dla studentów z małych miejscowości i Agrafka dla wybitnych uczniów

  W ramach jedenastu edycji Programu "Agrafka Agory" przyznano 147 dotacji na realizację lokalnych programów stypendialnych, na sumę 1 238 800 zł.

 • 21-09-2017 12:07

  Leszek Baj, Vadim Makarenko i Piotr Skwirowski z Nagrodą Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska

  Leszek Baj, Vadim Makarenko i Piotr Skwirowski z Nagrodą Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska

 • 20-09-2017 16:25

  Finałowa siódemka 21. edycji Literackiej Nagrody Nike

  Dwie powieści, dwa tomy poetyckie, dwa zbiory esejów oraz reportaż mają w tym roku szansę na zdobycie prestiżowej Nagrody Literackiej Nike. Laureata lub laureatkę najważniejszej literackiej nagrody w Polsce poznamy już w niedzielę, 1 października br. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie i będzie transmitowana na żywo od godz. 20:00 w TVN24.

 • 15-09-2017 12:34

  Gorąca jesień w Centrum Premier Czerska 8/10

  W rozpoczynającym się sezonie jesiennym powracają spotkania w ramach Centrum Premier Czerska 8/10. W najbliższych tygodniach będzie można spotkać się z autorami książki "Ania" o Annie Przybylskiej, z twórcami filmu "Twój Vincent" - pełnometrażowej animacji malarskiej o Vincencie van Goghu, oraz ze słynnym pisarzem Danem Brownem, który przyjedzie do Polski ze swoją nową książką "Początek".

 • 12-09-2017 11:37

  "Jutronauci" - nowy projekt "Gazety Wyborczej" o Polakach, którzy zmieniają świat

  "Gazeta Wyborcza" razem z Kulczyk Investments w nowym projekcie opowiadają historie wybitnych Polaków - "jutronautów": wizjonerów, pasjonatów, innowatorów. Co powoduje, że tylko nielicznym udaje się wykroczyć poza horyzont teraźniejszości i urzeczywistnić swoje marzenia? Dlaczego to właśnie oni zaszli tak daleko? Czy istnieje jakiś przepis na sukces?

 • 08-09-2017 10:16

  "Odbudowujemy wieś Wysoka Zaborska" - akcja charytatywna radiostacji Agory

  Dziś, w piątek, 8 września br. w radiostacjach Grupy Radiowej Agory rozpoczęła się akcja charytatywna "Odbudowujemy wieś Wysoka Zaborska". Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio prowadzą zbiórkę na rzecz rodzin poszkodowanych podczas nawałnic.

Pierwsze oświadczenie na temat informacji niefinansowych Grupy Agora zawiera wskaźniki przygotowane na podstawie międzynarodowych wytycznych Global Reporting Initiative (GRI G-4) oraz Suplementu Sektorowego - Media, dotyczących raportów zrównoważonego rozwoju. Dokument spełnia wymogi Ustawy o Rachunkowości, implementującej Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/95/UE, która obliguje jednostki zainteresowania publicznego do ujawniania informacji niefinansowych począwszy od 2017 roku.