Projekty specjalne - ostatnie wydarzenia

 • 18-01-2018 15:28

  Premiera książki "Chłopak z Katynia"

  Nakładem Agory ukazała się książka Jerzego A. Wlazło "Chłopak z Katynia" o wojennych losach Henryka Troszczyńskiego - ostatniego żyjącego świadka odkrycia grobów polskich oficerów w Katyniu.

 • 18-01-2018 15:25

  Premiera książki "Zaginione Miasto Boga Małp"

  Nakładem Agory ukazało się polskie wydanie książki "Zaginione Miasto Boga Małp" Douglasa Prestona. To jedna z trzech najgłośniejszych książek non-fiction 2017 roku, która dodatkowo znalazła się na liście bestsellerów "New York Timesa" i "Wall Street Journal".

 • 17-01-2018 12:42

  Muzyczne podsumowanie Wydawnictwa Agora

  W muzycznej ofercie Wydawnictwa Agora w 2017 roku znalazło się ponad 60 pozycji - od jazzu, przez pop i muzykę alternatywną, po najlepszą elektronikę. Wydawnictwo nawiązało współpracę z kolejnymi wytwórniami, rozpoczęło produkcję teledysków dla artystów z własnego portfolio, rozwinęło działalność koncertową, a płyty Wydawnictwa gościły na najwyższych miejscach listy OLIS.

 • 04-01-2018 13:34

  Publio.pl poleca charytatywny audiobook "Najpiękniejsze baśnie świata"

  "Najpiękniejsze baśnie świata" to wyjątkowy audiobook, na którym najbardziej znane baśnie czytają Jan Nowicki oraz aktorzy z Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie mieszkańców tej placówki. Audiobook można kupić na Publio.pl lub otrzymać w prezencie wraz z telefonem marki myPhone.

 • 18-12-2017 13:01

  Wyjątkowe świąteczne i noworoczne okazje na Publio.pl

  Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok Publio.pl przygotowało dla e-czytelników niepowtarzalne akcje promocyjne. Aż do 1 stycznia 2018 r. klienci księgarni będą mieli okazję kupić kilkadziesiąt e-booków w promocyjnych cenach.

 • 11-12-2017 15:35

  "Twój Vincent" z Europejską Nagrodą Filmową i z nominacją do Złotych Globów

  "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, dystrybuowany w Polsce przez NEXT FILM - spółkę z grupy Helios, otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego podczas jubileuszowej 30. gali nagród Europejskiej Akademii Filmowej. Dziś, 11 grudnia br. film otrzymał również nominację do Złotych Globów w kategorii "Najlepszy film animowany".

 • 29-11-2017 15:09

  "Pegaz zdębiał" - nowe wydanie arcydzieła Stanisława Barańczaka

  Geniusz Stanisława Barańczaka przyprawia o zawrót głowy, a raczej o. zawrót języka! "Pegaz zdębiał" - zatytułowany w hołdzie Tuwimowi zbiór purnonsensowych, pomysłowych i nieodparcie śmiesznych tekstów, głównie napisanych w wymyślonych przez autora gatunkach - jest tego wyjątkowym przykładem. Nowe, poszerzone wydanie książki, ze wstępem Joanny Szczęsnej i rysunkami Jacka Gawłowskiego, ukazało się w środę, 29 listopada br. nakładem Agory.

 • 15-11-2017 11:26

  Nowe wydanie "Wspomnień warszawskich" Antoniego Słonimskiego

  Dziś - w środę, 15 listopada br. nakładem Agory ukazało się wznowienie "Wspomnień warszawskich" Antoniego Słonimskiego. Ta zabawna i mądra życiowo książeczka arcymistrza błyskotliwej puenty to nie tylko opowieść o mieście, którego już nie ma, ale też zdumiewający portret jego dzisiejszych mieszkańców i dygresje jak z najbardziej aktualnych felietonów.

 • 15-11-2017 11:21

  "Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks" - nowa książka Wydawnictwa Agora

  Piłka nożna to nie tylko czysty zdrowy sport, stadiony pełne rozemocjonowanych kibiców i mozolne treningi piłkarzy wchodzących w skład naszych ulubionych drużyn. To także podziemny świat i drugie, pozastadionowe życie, o którym nie mówi się głośno. O brudnych tajemnicach futbolu, wykradanych przez grupę młodych ludzi z Football Leaks opowiada książka Rafaela Buschmanna i Michaela Wulzingera "Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks", która ukazała się dziś - w środę, 15 listopada br. nakładem Agory.

 • 09-11-2017 13:18

  Praktyczny "Notes artystyczny" Agnieszki Osieckiej dla każdego

  Jutro - w piątek, 10 listopada br. swoją premierę będzie miał wyjątkowy notes artystyczny, który powstał na podstawie osobistych kalendarzy Agnieszki Osieckiej. Notes stwarza niecodzienną szansę notowania w duchu poetki. Wydanie powstało we współpracy z Fundacją Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.

 • 07-11-2017 13:36

  Premiera książki "Kolorowa rewolucja"

  Jutro - w środę, 8 listopada br. nakładem Agory ukaże się "Kolorowa rewolucja" Dagny Thurmann-Moe. To książka o tym, że ludzie są stworzeni, by żyć wśród kolorów. Autorka radzi, jak wykorzystywać kolory w architekturze, wnętrzach i własnej szafie, by żyło się lepiej i przyjemniej.

 • 27-10-2017 15:28

  Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 coraz bliżej!

  Koncerty gwiazd, rozmowy z artystami, prezentacja tego, co nowe, ciekawe i ważne na polskiej scenie muzycznej, oficjalne i zakulisowe spotkania przedstawicieli branży - to wszystko odbywać się będzie podczas 7. Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 w Warszawie. To właśnie tu 10-12 listopada br. bić będzie serce polskiego rynku muzycznego.

 • 26-10-2017 13:12

  "Stalin i naukowcy" - nowa książka Wydawnictwa Agora

  W środę, 25 października br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazało się polskie tłumaczenie książki "Stalin i naukowcy" Simona Ingsa o spektakularnych karierach i upadkach radzieckich naukowców.

 • 26-10-2017 13:05

  Premiera książki "Być jak Pągowski"

  W środę, 25 października br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się książka "Być jak Pągowski", w której Dorota Wellman rozmawia z wybitnym plakacistą

 • 20-10-2017 13:44

  Kulturalnysklep.pl w nowej odsłonie

  Księgarnia Kulturalnysklep.pl ma nową stronę internetową. Serwis sklepu jest teraz bardziej nowoczesny i znacznie wygodniejszy dla użytkowników. Zmianie uległa także identyfikacja wizualna księgarni - ma ona zupełnie nowe logo oraz przejrzysty design.

 • 11-10-2017 12:47

  "Kanada. Ulubiony kraj świata" - nowa książka Wydawnictwa Agora

  Czy Kanada - (prawie) najlepsze miejsce do życia na ziemi - jest faktycznie rajem? By odpowiedzieć na to pytanie, Katarzyna Wężyk przejechała 12 tysięcy kilometrów, pięć stref czasowych i cztery regiony klimatyczne. Jej książka "Kanada. Ulubiony kraj świata" ukazała się dziś - w środę, 11 października br. nakładem Wydawnictwa Agora.

 • 11-10-2017 12:35

  "Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym" - nowa książka Wydawnictwa Agora

  Dziś - w środę, 11 października br. nakładem Agory ukazało się polskie tłumaczenie książki "Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym" Mattiasa Bejimo i Annah Björk.

 • 11-10-2017 12:23

  Premiera drugiej część komiksowej opowieści o puszczy Adama Wajraka o Tomasza Samojlika

  Przyrodnik Adam Wajrak i autor komiksów Tomasz Samojlik po raz drugi połączyli siły, tworząc wspólnie opowieść "Nieumarły Las", który ukazała się dziś - w środę, 11 października br. nakładem Wydawnictwa Agora.

 • 11-10-2017 12:11

  Premiera książki "Slash" Natalii Osińskiej

  Natalia Osińska powraca z kolejną książką dla nastolatków. Szkoła, przyjaźń, dorastanie, pierwsza miłość - to motywy dobrze znane z powieści dla młodzieży. W "Slashu", który ukazał się nakładem Agory dziś - w środę, 11 października br., Natalia Osińska pisze bez lukru, przy tym z ogromną wrażliwością, nie unikając nawet najtrudniejszych tematów. Autorem ilustracji do książki jest Mariusz Andryszczyk.

 • 02-10-2017 15:53

  "1000 słów" - nowa książka Jerzego Bralczyka

  "1000 słów" to wyjątkowy słownik do czytania. W błyskotliwych felietonach Jerzy Bralczyk przedstawia niezwykłe, znaczące i najważniejsze słowa, których używamy na co dzień i od święta. Wydanie ukazało się nakładem Agory i wydawnictwa Prószyński Media.

Projekty specjalne - serwisy internetowe