Projekty specjalne

Projkety specjalne

Muzyka, literatura, wiedza i edukacja oraz film - to dziedziny, w których Agora rozwija swoją działalność wydawniczą i dystrybucyjną. Pozycje z bogatej i różnorodnej oferty wydawniczej Agory dostępne są w punktach sprzedaży i salonach prasowych na terenie całej Polski, a także w internetowym serwisie KulturalnySklep.pl i na Publio.pl Więcej »

Literatura

Wydawnictwa książkowe Agory to m.in. pozycje z nurtu literatury pięknej i faktu, serie leksykonów i encyklopedii, książki historyczne i ekonomiczne oraz poradniki i przewodniki turystyczne. Agora wydaje również książki do słuchania.

Muzyka

Wydawnictwa muzyczne Agory obejmują kilkadziesiąt albumów premierowych i kompilacji z różnych gatunków - od popu przez rock i hip hop, aż po jazz - oraz płyty DVD z koncertami na żywo. Projekty muzyczne Agory cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy - wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych płyt.

Film

Agora historycznie prezentowała najciekawsze i najwybitniejsze dzieła kinematografii polskiej i światowej oraz popularne seriale telewizyjne. Obecnie, Spółka angażuje się w produkcję filmową - była koproducentem filmów „Świadectwo”, „Baby są jakieś inne” oraz „Drogówka”

Nagrody

Projekty i kolekcje Agory otrzymały szereg nagród - m.in. złote i platynowe płyty dla projektów muzycznych czy tytuł książki miesiąca według „Magazynu literackiego Książki”. W 2013 r. ko-produkowany i dystrybuowany przez Agorę film „Drogówka” zdobył Orła za scenariusz Wojciecha Smarzowskiego. Jedną z gwiazd hitowej produkcji Wojciecha Smarzowskiego, Arkadiusza Jakubika nagrodzono także statuetką dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Projekty specjalne - serwisy internetowe