Sieć kin Helios

Kina

Sieć kin Helios to 44 kina wielosalowe. Obiekty sieci są zlokalizowane m.in. w Łodzi, Białymstoku, Rzeszowie, Gdańsku czy we Wrocławiu. Łącznie posiadają 241 ekranów projekcyjnych i ponad 49 tys. miejsc. Spółka Helios powstała w 1993 roku, w 2007 kupiła sieć Kinoplex. Obecnie jest największym operatorem kin w Polsce pod względem liczby obiektów.Więcej »

Akcje i programy edukacyjne

Sieć kin Helios organizuje i angażuje się w działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tworzone programy mają na celu przygotowanie młodych widzów do roli kompetentnych odbiorców kultury, a zwłaszcza sztuk audiowizualnych, a także zachęcenie ich do rozwijania zainteresowań naukowych i poszerzania wiedzy.

Seanse specjalne

Helios organizuje w swoich kinach w całej Polsce specjalne przeglądy i prezentuje filmowe cykle tematyczne. Widzowie mogą brać udział w pokazach filmów z serii Kino Konesera, Kultura Dostępna, Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Kino na Temat, Helios dla Dzieci i Helios na Scenie.

Dystrybucja filmowa

W 2012 r. Helios powołał spółkę NEXT FILM, która zajmuje się dystrybucją filmową. Pierwszym tytułem, który NEXT FILM wprowadził do kin, jest "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego.